Buterins, veidojot jaunu Ethereum identitātes ekosistēmas ētiku. Ar inovatīviem nulles zināšanu pierādījumiem tiek likts pamats jomai, kurā drošība un lietotāju suverenitāte ir ārkārtīgi svarīgas. Mūsu pašreizējā nežēlīgās digitālās izsekošanas laikmetā Buterina vīzija izceļas kā cerības stars personiskās privātuma saglabāšanai pasaulē, kas to bieži vien ignorē. Ethereum uzmanības centrā esošā identitāte rada domino efektu, kas sniedzas tālu aiz privātuma aizstāvības robežām; tai ir būtiska ietekme arī uz finanšu sektoru. Decentralizēto finanšu (DeFi) ainava ir gatava gūt ievērojamu labumu no Ethereum identitātes ietvariem, bruģējot ceļu laikmetam, ko raksturo drošas un pārredzamas finanšu ekosistēmas. Nozares domu līderi steidzas uzsvērt, ka Ethereum veido nākotnes finanšu trajektoriju, un 2. slāņa risinājumi ilustrē pieaugošo tirgus pieņemšanu un pieprasījumu. Ethereum kopējās vērtības fiksācijas (TVL) maiņu savišanās ar gāzes maksas efektivitāti uzsver finanšu vides gatavību transformējošai tehnoloģiskai evolūcijai. Pieņemot uz privātumu vairāk orientētu identitātes paradigmu, Ethereum aizsāk svarīgu diskusiju par atbilstību normatīvajiem aktiem un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas iniciatīvu nākotni. Tās decentralizētā pieeja, jo īpaši selektīvas informācijas atklāšanas iespēja, piedāvā izsmalcinātu plānu inovāciju saskaņošanai ar normatīvo aktu prasībām.
Vai tas tiešām ir pārsteigums? Ethereum blokķēde ne tikai ļauj pretoties cenzūrai, kas traucē tradicionālajām interneta lietojumprogrammām, bet arī dod izstrādātājiem līdzekļus, lai radītu vai radītu vērtību reālajā pasaulē. Ethereum būtībā darbojas tā, it kā tā būtu masveida, decentralizēta valsts mašīna. Tas nozīmē, ka jūs jebkurā laikā varat iegūt momentuzņēmumu par katru atsevišķo adresi (kontu) Ethereum blokķēdē un noteikt tās pašreizējo stāvokli. Darbības, kas notiek blokķēdē, izraisa stāvokļu maiņu, un katrs mezgls atjaunina savu momentuzņēmumu, atspoguļojot šīs izmaiņas. Katras Ethereum stāvokļa maiņas pāriet uz miljoniem darījumu. Šie darījumi tiek sagrupēti tā sauktajos blokos. Iedomājieties šo bloku kā lielu darījumu partiju, un katrs bloks tiek savienots kopā ar iepriekšējo bloku – izveidojot mums zināmo blokķēdi. Faktiskais platformas stāvokļa atjaunināšanas un šo darījumu partiju veikšanas process tiek saukts par “rakšanu” (mining). Ethereum bloki pagaidām tiek iegūti, izmantojot “Proof of Work” algoritmu, līdzīgi kā Bitcoin. Šobrīd tiek izstrādāts pilnīgs Ethereum mehānikas (ETH2.0) modelis, un drīz vien kriptovalūtas platforma kopā ar citiem jauninājumiem pāries uz “Proof of Stake” algoritmu.
Džefrijs Vilkē: atbalstīja sākotnējo izstrādi, izmantojot Go programmēšanas valodu. Kāpēc Ethereum ir unikāls? Ethereum pārņēma dažus no Bitcoin sākotnēji konceptiem un izveidoja spēcīgu atvērtā koda blokķēdes viedo līgumu platformu. Šī platforma spēj pārvietot un uzglabāt vērtību, tāpat kā Bitcoin, bet primārā priekšrocība ir tā tīkla spēja darboties kā pilnīgi jaunam decentralizētam internetam – apvienojumā ar savām lietojumprogrammām. Šī ir Ethereum galvenā inovācija – spēja izpildīt viedos līgumus, izmantojot blokķēdi, pastiprinot esošās viedo līgumu tehnoloģijas priekšrocības. Gavins Vuds teicis, ka Ethereum blokķēde būtībā tika veidota kā “viens dators visai planētai”. Teorētiski Ether spēj jebkuru darījumu padarīt stiprāku, aizsargātāku pret cenzūru un drošāku – to nodrošina globāli izplatītā publisko mezglu sistēma. Papildu viedajiem līgumiem Ethereum blokķēde spēj uzņemt arī citas kriptovalūtas, ko sauc par “žetoniem”. ERC-20 žetonu standarts ļauj izstrādātājiem izveidot pilnīgi jaunas Ethereum atbalstītas valūtas. Uzskatāt sevi par NFT fanu? ERC-721 un vienkāršāki ERC-1155 žetonu standarti padara šo jauno aktīvu klasi par realitāti, un Ethereum nodrošina spēku un drošību, lai tas viss notiktu.
Ethereum ir vienādranga izkliedētās skaitļošanas platforma, balstīta uz atvērtā pirmkoda protokolu, kas izmanto publisku transakciju žurnālu (blokķēdi) un viedo līgumu. Tā nodrošina decentralizētu Tjūringa pilnīgu virtuālo mašīnu, sauktu par Ethereum Virtual Machine (EVM), kas var izpildīt skriptus, izmantojot starptautisku tīklu ar publiskajiem mezgliem. Tāpat tā nodrošina kriptonaudu, sauktu par ēteriem (ether), ko var pārsūtīt no viena konta otram, lai atmaksātu dalībnieku mezglus par izdarītajiem aprēķiniem. Ethereum ir arī iekšējais darījumu cenu noteikšanas mehānisms – gāze (gas), ko izmanto, lai mazinātu surogātpastu un piešķirtu resursus tīklam. Ethereum 2013. gada beigās prezentēja Vitaliks Buterins, kriptovalūtu pētnieks un programmētājs. Platformas attīstības norisinājās ar publiskiem ziedojumiem no 2014. gada jūlija līdz augustam, kad interesenti pirka ēterus, izmantojot bitmonētas. Sistēma sāka darboties 2015. gada 30. jūlijā ar aptuveni 11,9 miljoniem ēteru. 2016. gadā The DAO organizācijas projekta bojāejas rezultātā, Ethereum sadalījās divās atšķirīgās blokķēdēs. Jaunā versija kļuva zināma kā Ethereum (ETH), bet oriģinālā versija turpināja funkcionēt kā Ethereum Classic (ETC).