To var salīdzināt ar termiņnoguldījumu – noguldot naudu kontā ar nosacījumu neizņemt to līdz noteiktam datumam, noguldītājam tiek izmaksāti procenti. Ikviens, kurš var pierādīt, ka ir noguldījis noteiktu apjomu ETH, par to saņem jaunas kriptovalūtas vienības. Šobrīd šādi gadā ir iespējams nopelnīt 8%, tomēr jāņem vērā, ka likme nav fiksēta un var mainīties. Likmes apliecinājuma mehānisms ir videi draudzīgāks, jo neprasa milzīgas skaitļošanas jaudas un nerada milzīgu elektroenerģijas patēriņu. Līdz šim Ethereum “rakšana” kopumā ir radījusi apmēram 20%-39% no kriptotehnoloģiju globālā elektroenerģijas patēriņa, bet pēc pārejas šis skaitlis samazināsies gandrīz līdz nullei. Papildus pozitīvajam vides efektam, Ethereum tīkls kļūs arī ātrāks. Darījumu pārstrādes ātrums ir viens no kritiskiem jautājumiem kritptopasaulē. Līdz šim lielākais Ethereum tīklā sasniegtais ātrums bija 108 darījumi sekundē. Ja vairāk darījumu tīklā, jo augstākas darījuma izmaksas – tie, kas maksā vairāk, apsteidz rindu. Nākotnē Ethereum ekosistēmu plānots pilnveidot un ieviest dalīšanas principu jeb sharding. Tas nozīmē, ka tīkls tiks segmentēts un katra darījuma apstiprināšanai vairs nebūs nepieciešams visa tīkla apstiprinājums.
DENVERA, KOLORĀDO – 2020.gada 31.marts – Kolorādo Nacionālā Banka (Colorado National Bank), kura tiek uzskatīta par pirmo ASV nacionālo banku ASV, kuru ir iegādājušies fintech nozares pārstāvji 2018.gadā, ir piedzīvojusi būtiskas izmaiņas un uzsāk savu darbību tirgū jau kā Transact Banka (Transact Bank, National Association). Banka ir saistīta ar Transact Pro, kas savukārt ir licencēta elektroniskās naudas iestāde un maksājumu vārtejas (gateway) pakalpojumu sniedzējs Eiropas tirgū. Jaunais bankas nosaukums atspoguļo karšu maksājumu apstrādes un karšu izdošanas iespēju plašo klāstu, ko Transact Banka plāno piedāvāt gan vietējiem uzņēmējiem ASV, gan pārrobežu uzņēmējiem, paverot plašākas uzņēmējdarbības iespējas kā vieniem, tā otriem. “Mēs lepojamies, ka esam spējuši izveidot inovatīvu un uz fintech fokusētu organizāciju ar stabilu pārstāvniecību gan ASV, gan Eiropā,” komentē Marks Moskvins, Transact Bankas izpilddirektors. Transact Banka ir tiešais Mastercard, Visa un SWIFT dalībnieks, kā arī Federālo Rezervju Bankas (Federal Reserve Bank) loceklis, un tās galveno bankas platformu nodrošina kompānija Fiserv. Transact Pro ir tiešais Mastercard, Visa, SWIFT and SEPA dalībnieks.
Lāsma ir aizrautīga rakstniece, kas iedziļinās kriptovalūtu pasaulē, atklājot gan kriptovalūtu noslēpumus, gan blokķēdes tehnoloģiju potenciālu. Viņas raksti lasītājiem sniedz skaidru un saprotamu ieskatu šajā… Ethereum (ETH) pēdējās 24 stundās ir krities par 6,29 % un pašlaik tā cena ir 2530 ASV dolāri, jo kriptovalūta strauji zaudēja vērtību pēc ziņām par Izraēlas uzbrukumu Irānai. Izraēlas militārie amatpersonas apstiprināja Irānas bruņoto spēku vadītāja nāvi pēc mērķtiecīga uzbrukuma objektam, ko Tuvie Austrumi uzskata par kodolieroču bagātināšanas rūpnīcu. Irāna atbildēja, nosūtot vairāk nekā 100 bezpilota lidaparātus uz Izraēlas teritoriju, kurus veiksmīgi pārtvēra “Dzelzs kupols”. Izraēlas amatpersonas apgalvoja, ka šis ir tikai pirmais no vairākiem uzbrukumiem, kurus tās turpinās veikt, līdz tiks likvidētas Irānas kodolprogrammas. Lielākā daļa kriptovalūtu ir strauji kritušās kopš šo ziņu parādīšanās. Pēdējā dienā Ethereum tirdzniecības apjomi ir pieauguši par 25%, jo tirgus satricināja iespējamās sekas, ko varētu izraisīt militārā konflikta eskalācija starp šīm divām valstīm. Pēdējās 24 stundās kriptovalūtu likvidācijas pārsniedza 1 miljardu ASV dolāru, ņemot vērā šo negaidīto kritumu. Vien šajā periodā tika iznīcinātas ETH garās pozīcijas gandrīz 241 miljonu ASV dolāru vērtībā, kā arī BTC garās pozīcijas 415 miljonu ASV dolāru vērtībā.
Šim tālredzīgajam modelim uzņemot apgriezienus, kriptovalūtu kopiena meklē delikātu līdzsvaru starp progresīvām inovācijām un juridisko standartu ievērošanu, veicinot dziļāku diskusiju par privātumu digitālajā vidē. Ethereum ienākšana decentralizētās identitātes jomā ne tikai pārdefinē noteiktās privātuma normas, bet arī stratēģiski pozicionē platformu jaunajās finanšu tehnoloģiju identitātes tendencēs, īpaši ieguldījumiem NVS valstīs. Buterina nesenā kritika, kas atbalsta pāreju uz plurālistiskākiem identitātes risinājumiem, uzsver nepieciešamību pēc elastības privātuma tehnoloģijās, veicinot digitālo ekosistēmu, kas cildina iekļautību, vienlīdzību un noturību pret uzraudzības un piespiedu spēku iejaukšanos. Ethereum centieni izveidot decentralizētu identitātes ainavu nav tikai nākotnes izpēte; tas ir ambiciozs uzdevums, kas paredzēts, lai to veidotu ar inovācijām, ētiku un tālredzību. Šie centieni, ko vada tādi izcili cilvēki kā Vitaliks Buterins un Niks Džonsons, ir apliecinājums blokķēdes spējai apvienot privātumu ar funkcionalitāti, atbilstību inovācijām un finanses ar tirgus attīstību. Ethereum virzoties uz priekšu, tam būs dziļas sekas uz privātuma metodoloģijām, finanšu sistēmām un normatīvo vidi, kas potenciāli var ievest jaunu ēru, kurā digitālā identitāte un lietotāju pilnvarošana harmoniski pastāvēs līdzās.