Nav atšķirības starp valsts/reģionālajiem maksājumiem un pārrobežu maksājumiem. SEPA ietver 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, kā arī Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju, Šveici, Monako un Sanmarīno. SEPA palīdz veidot vienoto maksājumu transakciju tirgus Eiropas Ekonomikas zonā (EEZ). Visbeidzot, paredzams, ka SEPA samazinās maksājumu formātu skaitu, ar kuru ir jāstrādā bankām, uzņēmumiem un privātpersonām. Eiropas Komisija SEPA maksājumiem juridisko pamatu izveidoja ar Maksājumu pakalpojumu direktīvu (Payment Services Directive – PSD). Tā nosaka standartus attiecībā uz SEPA elektroniskajiem maksājumiem, izmantojot ISO 20022 universālās finanšu nozares ziņojumu shēmas XML formātu. Tā nosaka noteikumus un vadlīnijas par eiro maksājumu apstrādi. EPC, kas sastāv no Eiropas bankām, izstrādā komerciālās un tehniskās struktūras SEPA maksāšanas instrumentiem. Kas ir SEPA kredīta pārskaitījums? SEPA kredīta pārskaitījums ir viena uzņēmuma vai privātpersonas maksājums citam uzņēmumam vai privātpersonai. Maksājumiem ir jābūt eiro valūtā, un attiecībā uz abām pusēm ir jābūt iekļautam starptautiskajam bankas konta numuram (International Bank Account Number – IBAN) un bankas identifikācijas kodam (Bank Identifier Code – BIC). Turklāt darījuma izmaksas ir jāsadala starp abām pusēm.
Kad mēs skatāmies uz tehnoloģisko attīstību, visbiežāk mūsu acis ir pievērstas inovācijām, kuras pārveido mūsu dzīves. Digitālajā ērā šāda revolūcija ir blokķēde, un Ethereum ir tās priekšgalā. Daudziem dzirdot vārdu “kriptovalūtas“, prātā nāk Bitcoin. Bet Ethereum pievēršas krietni plašākam spektram nekā tā priekšgājējs. Ethereum piedāvā plašāku funkcionalitāti, kas pārsniedz vienkāršus monētu pārskaitījumus. Ethereum platforma nodrošina decentralizētu vidi, kur izstrādātāji var izveidot lietojumprogrammas, kas nodrošina autonomiju, drošību un efektīvu risinājumu radīšanu. Šī platforma, uzskatāma par digitālu pamatu, uz kura var veidot visdažādākās aplikācijas, nodrošina bezgalīgu vietu elastīgumam un inovācijām. Kad mēs runājam par blokķēdi, mēs domājam par decentralizētu datubāzi, kas sastāv no virknes saistītu bloku. Ethereum blokķēde, tomēr, ir daudz vairāk. Tā piedāvā viedu līgumu integrāciju, kas ļauj automatizēt darbības, kad tiek izpildīti noteikti nosacījumi. Tas nozīmē, ka darījumi var notikt bez cilvēka iejaukšanās, samazinot kļūdu iespējamību un palielinot efektivitāti. Iekšējās platformas darbības mehānisms ir Ethereum Virtuālā Mašīna (EVM). Tā nodrošina decentralizētas izpildes vidi viedo līgumu kodam. Katru reizi, kad līgums tiek aktivizēts, EVM izpilda koda norādes, nodrošinot precīzu un konsekventu izpildi.
Pašlaik SEPA aptver 36 valstis un teritorijas: 27 ES dalībvalstis, kā arī Apvienoto Karalisti, Islandi, Norvēģiju, Lihtenšteinu, Šveici, Monako, Sanmarīno, Andoru un Vatikānu/Svēto Krēslu. Jūsu ES klienti varētu sagaidīt, ka norēķināšanās laikā redzēs SEPA, tāpēc pārliecinieties, ka varat to nodrošināt viņiem. Vācijā SEPA tiešā debeta kontu veido 22% no maksājumu tirgus. SEPA ir ļoti populāra arī Dānijā, Norvēģijā, Apvienotajā Karalistē un Polijā. Uzziniet, kā pieņemt SEPA maksājumus savā Ecwid veikalā. Maksājumu veidu dažādības trūkums ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pircēji pamet savus grozus. Nesenā aptaujā atklājās 20% digitālo pircēju pameta savus ratus, jo viņu “netika piedāvāta vēlamā maksājuma iespēja”. Klienti ir digitāli integrētāki nekā jebkad agrāk, un viņiem patīk izpētīt jaunas maksājumu metodes. 2019. gadā viens no pieciem eiropiešiem pirkumiem tiešsaistē izvēlējās izmantot fintech maksājumu metodes, piemēram, giropay, SEPA vai Sofort. Eiropas pircējiem ir daudzveidīga izvēle attiecībā uz maksājumiem tiešsaistē. Piemēram, klienti Lielbritānijā un Francijā dod priekšroku karšu maksājumiem un e-maki.
Ethereum ceļš no daudzsološas blokķēdes iniciatīvas līdz institucionālo finanšu stūrakmenim ir stāsts par tehnoloģisku triumfu. Tradicionālajām finanšu iestādēm savijoties ar Ethereum, robežas starp tradicionālajām un digitālajām finansēm izzūd, signalizējot par laikmetu, ko raksturo atvērtība un pārredzamība. Šī evolūcija, ko virza Ethereum ieviešana institucionālajā vidē, nav tikai īslaicīgs brīdis, bet gan reāla revolūcija, kas aktīvi pārveido globālās finanses, pa vienam blokam vienlaikus. Apkopojot EthCC 2025 laikā gūtās atziņas, Vitaliks Buterins trāpīgi uztvēra finanšu aprindām dziļo realitāti: iestādes pievēršas Ethereum ne tikai tā progresīvo tehnoloģiju, bet arī nelokāmās stabilitātes dēļ. Šī pārliecība spēcīgi rezonē, pieaugot impulsam, nostiprinot Ethereum pozīciju kā ievērojamai figūrai finanšu pasaulē. Digitālajai un tradicionālajai finanšu jomai saplūstot, Ethereum izceļas kā inovāciju simbols, kas gatavs nākotnei, kas bagāta ar iespējām. Jegors Romanovs ir pieredzējis kriptovalūtu analītiķis, profesionāls tirgotājs, tirdzniecības stratēģiju un Cryptorobotics emuāra autors, kurā viņš dalās zināšanās par kriptovalūtām un finanšu tirgiem. Alīna Tukaeva ir vadošā eksperte kriptovalūtu un FinTech jomā, ar lielu pieredzi biznesa attīstībā un projektu vadībā. Alīna ir izveidota apmācību kurss iesācējiem kriptovalūtā.
Trešajā vietā ir PulseChain Sac ar 166 303 ETH, bet ASV lielākā kriptovalūtu birža Coinbase savās rezervēs tur 137 334 ETH. Vērts atzīmēt arī jaunpienācēju: 19. jūnijā institucionālo īpašnieku sarakstam pievienojās uz Ethereum balstītā ziņapmaiņas un maka lietotne Status, iegādājoties 23 066 ETH aptuveni 2,9 miljonu dolāru vērtībā. Šāda liela mēroga akumulācija nozīmē, ka arvien mazāk ETH ir pieejams pārdošanai, kas dabiski veicina cenas pieaugumu. Otrkārt, ne mazāk svarīga ir Ethereum tīkla dinamiskā izaugsme. Kopš maija vidus jaunu adrešu skaits ETH tīklā katru nedēļu palielinās par satriecošiem 800 tūkstošiem līdz 1 miljonam. Šis rādītājs ir patiesi iespaidīgs, īpaši salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad tajā pašā periodā pieaugums bija par trešdaļu mazāks. Šāda organiskā izaugsme liecina par plašāku pieņemšanu un arvien jauniem lietotājiem, kas pievienojas Ethereum ekosistēmai, palielinot tās lietderību un pieprasījumu. Jaunu adrešu pieplūdums nav tikai tukšs skaitlis; tas norāda uz dzīvīgu un paplašinošu tīklu, kas piesaista gan individuālos lietotājus, gan decentralizēto lietojumprogrammu (dApps) izstrādātājus. Katra jauna adrese potenciāli nozīmē jaunas transakcijas, jaunu pieprasījumu pēc gāzes maksām un kopumā spēcīgāku pamatu valūtas vērtībai. Šis pieaugums ir apliecinājums Ethereum spējai piesaistīt un noturēt lietotājus, nodrošinot stabilu pamatu nākotnes izaugsmei. Apkopojot abus šos faktorus – milzīgo korporatīvo uzkrāšanos un sprādzienbīstamo jauno adrešu pieaugumu – kļūst skaidrs, ka Ethereum atrodas unikālā pozīcijā. Šīs nav tikai īstermiņa svārstības, bet gan fundamentālas tendences, kas veido stingru pamatu ilgtermiņa vērtības pieaugumam. Potenciālais $4000 mērķis vairs nešķiet tikai drosmīga prognoze, bet drīzāk loģisks secinājums, ņemot vērā tirgū valdošās vēsmas un institucionālo investoru uzticību. Ethereum ir ieguvis jaunu impulsu, un tas ir gatavs iekarot jaunas virsotnes.