Coindesk, 2016. gada 17. novembris. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2017. gada 8. jūlijs. Skatīts: 2017. gada 14. maijs. ↑ «Ethereum hits a fresh record high and is up over 13,000% in a year». CNBC. 2017. gada 8. janvāris. Skatīts: 2022. gada 31. maijs. ↑ «Contract Law 2.0: «Smart» Contracts As the Beginning of the End of Classic Contract Law». Skatīts: 2022. gada 31. maijs. ↑ «Smart Contracts:Formalizing and Securing Relationships on Public Networks». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2022. gada 10. Aprīlis. Skatīts: 2022. gada 31. maijs. Skatīts: 2022. gada 31. maijs. ↑ «What is a smart contract and how does it work? ↑ «Interpretation of contracts and smart contracts: smart interpretation or interpretation of smart contracts? ↑ «Is code law? Current legal and technical adoption issues and remedies for blockchain-enabled smart contracts». Skatīts: 2022. gada 31. maijs. ↑ «Smart contracts from the contract law perspective: outlining new regulative strategies». Skatīts: 2022. gada 31. maijs. ↑ «Ethereum Launches Long-Awaited Decentralized App Network». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2021. gada 30. Jūlijs. Skatīts: 2021. gada 2. jūlijs. ↑ «Best Trading Ethereum Guide». Skatīts: 2021. gada 2. jūlijs. ↑ «History of Ethereum». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2019. gada 11. novembrī. Skatīts: 2021. gada 2. jūlijs. ↑ «Byzantium (Metropolis part 1) Ethereum fork in numbers». ChaosMA0 (angļu). Arhivēts no oriģināla, laiks: 2021. gada 9. jūlijā. Skatīts: 2021. gada 2. jūlijs. ↑ «Ethereum Berlin Upgrade Announcement». Skatīts: 2021. gada 2. jūlijs. ↑ «Berlin Hard Fork Is Now Live on Ethereum». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2021. gada 28. Jūlijs.
7.6.1. Tirgotājam ir jāsniedz norādījumi apkopot SEPA darījumus saskaņā ar SDD Core noteikumiem un visām piemērojamām PayPal politikām un procedūrām, tai skaitā Ceļvedī izklāstītajām prasībām. 7.6.2. PayPal apstrādā SEPA darījumus saskaņā ar PayPal apstrādes grafiku un piegādes pārtraukuma laikiem, kas izklāstīti Ceļvedī par SEPA tiešā debeta pakalpojumu. 7.6.3. Puses vienojas, ka PayPal var atjaunināt un pārskatīt šos Failu piegādes pārtraukuma laikus, piegādājot Tirgotājam paziņojumus vai atjauninot Ceļveža sadaļas, kurās izklāstītas grozītās/pārskatītās pārtraukuma pozīcijas SEPA tiešā debeta pakalpojumam. 7.7.1. Pirms SEPA tiešā debeta pakalpojuma izmantošanas Tirgotājs ar PayPal pieņemamu veidlapu nodrošinās PayPal to personu (“Pilnvarotās personas”) rakstisku sarakstu, kuras Tirgotājs ir pilnvarojis pārbaudīt norādījumu autentiskumu attiecībā uz SEPA darījumiem (tai skaitā attiecībā uz jebkuriem R darījumiem) saskaņā ar piemērojamo drošības procedūru un veikt dažus citus pienākumus saistībā ar SEPA tiešā debeta pakalpojumu. Tirgotājs laiku pa laikam atjaunina šo sarakstu, ja tas ir nepieciešams, lai atspoguļotu jebkādas Pilnvaroto personu izmaiņas. PayPal var paļauties uz informāciju un norādījumiem no jebkuras personas, kas sevi identificē ar šajā sarakstā iekļautu vārdu.
Mainās fokuss no tīras spekulācijas uz reālu lietderību un integrāciju dažādās nozarēs, piemēram, spēlēs un digitālajā identitātē. Ethereum nodrošina pamata infrastruktūru šiem unikālajiem digitālajiem aktīviem, dodot iespēju māksliniekiem, radītājiem un uzņēmumiem sasniegt globālu auditoriju bez starpniekiem. Neaizmirsīsim arī Layer 2 (L2) risinājumu kritisko lomu. Tādi tīkli kā Arbitrum, Optimism un citi, kas darbojas virs Ethereum bāzes slāņa, ievērojami palielina transakciju ātrumu un samazina maksas. Tie efektīvi pārņem lielu daļu no transakciju apjoma, atvieglojot galvenā tīkla noslogojumu un padarot Ethereum ekosistēmu pieejamāku masveida lietotājiem. L2 risinājumi ir kā ātrgaitas šosejas, kas savieno attālas pilsētas (dApps) ar lielo metropoli (Ethereum L1), nodrošinot vienmērīgu satiksmi. Viens no spilgtākajiem pierādījumiem pieaugošajai uzticībai Ethereum ir institucionālo investoru pastiprinātā interese. ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) lēmums 2024. gada jūlijā apstiprināt pirmos spot Ethereum ETF ir bijis pagrieziena punkts, paverot ceļu tradicionālajiem finanšu spēlētājiem ieguldīt ETH. Sagaidāms, ka opciju tirdzniecība ar šiem ETF sāksies 2025. gada oktobrī, radot vēl vairāk iespēju un padziļinot tirgus likviditāti. Lielas finanšu institūcijas, piemēram, BlackRock un Apollo Global Management, pēta un jau īsteno reālo aktīvu tokenizāciju uz Ethereum blokķēdes, apliecinot tā lietderību ne tikai digitālajā, bet arī tradicionālajā finanšu sektorā.
EthCC 2025 konferencē tika atklāts ideju kopums, kurā centrā bija Ethereum pieaugošā nozīme kā nākotnes finanšu mugurkauls. Vitalika Buterina uzsvars uz uzticamību atrada atsaucību, ilustrējot Ethereum potenciālu kļūt par substrātu plašam ķēdes finanšu pakalpojumu klāstam un mākslīgā intelekta iedvesmotai kriptovalūtu tirdzniecībai. Šī konference bija spilgts ieskats revolucionārajās inovācijās, kas plaukst Ethereum ekosistēmā. Balansējoties uz pārmaiņu ēras robežas, ir pilnīgi skaidrs, ka Ethereum ir tradicionālās finanšu vides metamorfozes virzītājspēks, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Šī evolūcija ievedīs ne tikai lielāku pārredzamību un vienlīdzību, bet arī iekļaujošāku finanšu sistēmu. Pateicoties Ethereum spēcīgajai arhitektūrai, šīs pārmaiņas liecina par blokķēdes revolucionāro potenciālu, signalizējot par dramatiskām pārmaiņām globālajā finanšu vidē. Pat Ethereum tiecoties kļūt par digitālo finanšu pamatu, tas saskaras ar ievērojamiem šķēršļiem. Mērogojamības dilemma un jaunā konkurence izceļ šķēršļus, ar kuriem saskarsies. Tomēr Ethereum kopienas nerimstošais inovāciju gars un pastāvīgie 2. slāņa risinājumu sasniegumi nodrošina tīklu, lai risinātu šīs problēmas, tiecoties uz nākotni, kas sniedzas tālāk par institucionālajiem dalībniekiem, lai aptvertu arī decentralizētus mazumtirdzniecības tirgotājus.
Eiropas biznesam un FinTech uzņēmumiem SEPA (Single Euro Payments Area) ir neaizvietojams rīks eiro maksājumiem. SEPA apvieno 36 valstis vienā maksājumu zonā, ļaujot veikt naudas pārvedumus tikpat vienkārši kā sūtot naudu vietējai bankai. Šis risinājums nodrošina efektīvus un drošus pārskaitījumus bez starpniekiem, kas būtiski samazina transakciju izmaksas un laiku. SEPA piedāvā dažādus pakalpojumus, kas ir īpaši noderīgi uzņēmējdarbībai, piemēram, vienreizējus pārskaitījumus (Sepa Credit Transfer vai SCT), automātiskos (Sepa Direct Debit vai SDD) un tūlītējus (SCT Instant) maksājumus, kas notiek dažu sekunžu laikā. SEPA maksājumiem ir limits – 100 000 EUR. Saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas datiem, 2023. gadā kopējais bezskaidras naudas maksājumu skaits eirozonā pārsniedza 134 miljardus. FinTech uzņēmumiem un finanšu iestādēm, kas strādā ar lieliem naudas apjomiem un kam nepieciešami ātri un droši maksājumi, Eiropas Centrālā banka piedāvā TARGET (Trans-European Automated Real-time Gross Settlement Express Transfer) sistēmu. TARGET ir kā ātrgaitas vilciens eirozonas finanšu tirgū, nodrošinot reāllaika norēķinus ar augstu drošības līmeni.