Īsāk sakot, Ethereum tīklā darījumiem ir nepieciešama kalnraču verifikācija, pirms tie tiek izpildīti – to sauc par tā saukto darba apliecinājums vienprātības metode. Kalnračiem, izmantojot skaitļošanas jaudu, katram blokam tiek atrasts unikāls kods. Savukārt tos stimulē ETH saņemšana par to “pierādījumu” par darbu. Kad bloki ir apstiprināti, tos nevar mainīt, un tie ir pārredzams visu tīkla darījumu ieraksts. Visi šie Ethereum darījumi ir publiski, un tos var redzēt, bet nevar mainīt. Kalnračus atalgo ETH – ko veido maksa par gāzi, kas tiek iekasēta no lietotāja, kurš iniciē darījumu. Gāzes maksa kalpo arī kā ierobežojums lietotājam veicamo darbību skaitu. Katram Ethereum darījumam ir maksa par gāzi pievienots. Ar ierosināto Ethereum 2.0 uzlabot ieguves Ethereum kļūs bezvērtīgs. Kāda ir Ethereum tirgus vērtība? Tirgus vērtība svārstās atkarībā no apgrozībā esošā piedāvājuma un tirgus cenas. 2020. gadā, Ethereum tirgus vērtība bija mazāk nekā trešdaļa no pašreizējās tirgus vērtības 2022. gadā. Atsevišķām blokķēdēm ir vairāki mērķi un funkcijas. Būtībā, definējot citas blokķēdes kākonkurenti’ var būt nedaudz neskaidrs.
Ethereum 2.0 ir nākamās paaudzes Ethereum projekts, kas plāno risināt dažus no galvenajiem izaicinājumiem, ar kuriem tā pašlaik saskaras, īpaši attiecībā uz mērogojamību un enerģijas patēriņu. Ethereum 2.0 paredz ieviest šādus uzlabojumus, piemēram, segmentāciju, kas ļauj blokķēdei apstrādāt daudzas transakcijas vienlaikus, samazinot kavēšanās laikus un palielinot kapacitāti. Ethereum blokķēde jau ir ietekmējusi vairākus nozaru segmentus, sākot no finanšu tehnoloģijām līdz nekustamajam īpašumam, izklaidei un pat veselības aprūpei. Tās decentralizētā daba un pārredzamība ļauj uzņēmumiem un organizācijām izveidot drošākus, efektīvākus un pārredzamākus risinājumus. Ethereum viedie līgumi arī piedāvā jaunu veidu, kā digitāli pārvaldīt aktīvus un resursus. Tas nozīmē, ka patērētājiem un uzņēmumiem ir vairāk kontroles pār saviem resursiem, un tie var veidot sarežģītas ekonomikas darbības bez starpnieku līdzdalības. Ethereum ir daudz vairāk nekā tikai kriptovalūta vai blokķēde; tā ir platforma, kas piedāvā bezgalīgas iespējas inovācijai un pārmaiņām. Tās tehnoloģija un filozofija ir revolucionējušas to, kā mēs skatāmies uz digitālo pasauli, un šī ietekme turpinās augt. Kamēr mēs vēl tikai sākam apzināties Ethereum pilno potenciālu, viens ir skaidrs: tā ir kļuvusi par neatsveramu sastāvdaļu mūsu digitālajā nākotnē.
Līdz šim vienīgais reālais piekļuves punkts SEPA sistēmai EEZ valstu maksājumu un elektroniskās naudas iestādēm (EMI-electronic money institution) bija Lietuvas Bankas pārvaldītais CENTROlink. Kā faktiskie vārti uz SEPA teju visiem EMI un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem (PSP-payment service provider), CENTROlink kļuva par monopolstāvoklī esošu maksājumu centru bez reālas tirgus konkurences. 1. gada aprīlī xpate kļuva par pirmo nebanku iestādi, kas saņēmusi tiešu, integrētu piekļuvi Latvijas Bankas Elektroniskās klīringa sistēmai (EKS) SEPA maksājumu veikšanai. Latvijas Banku SEPA tiešās piekļuves nodrošināšanā rada jaunu precedentu – ne tikai Latvijai, bet visam Eiropas finanšu tehnoloģiju sektoram. EMI var lokalizēt SEPA piekļuvi ārpus Lietuvas, novirzot daļu Eiropas naudas plūsmas caur Latviju un atverot ceļu arī citām iestādēm. Līdz 2023. gada beigām 143 PSP no 12 EEZ valstīm – daudzas no tām EMI bez lokālām SEPA piekļuves iespējām – izmantoja CENTROlink, un šajā sistēmā tika apstrādāti 228 miljoni SEPA maksājumu, liecina Lietuvas Bankas 2023. gada pārskats. Pieaugot dalībnieku skaitam un maksājumu apjomam, pieaug arī sistēmas noslodze un atkarība no tās.
Ja nepieciešams ātri un, pats galvenais, uzticami, pārskaitīt līdzekļus uz ārzemēm, tad WestStein maksājumu sistēma – šī ir pareizā izvēle. Neatkarīgi no tā, kādu finanšu darījumu vēlaties veikt – Mēs garantējam minimālu piepūli, bet maksimālu labumu. SEPA naudas pārskaitījums nekad nav bijis tik vienkāršs. Izlasiet tālāk, lai iegūtu nepieciešamo informāciju no mūsu uzņēmuma. SEPA ieviesa Eiropas banku un maksājumu nozare ar valstu valdību, Eiropas Komisijas, Eurosistēmas un citu valdības struktūru atbalstu. Tā kā SEPA ne tikai harmonizēja bezskaidras naudas norēķinu veidus eiro, bet arī pabeidza eiro kā vienotas valūtas ieviešanu, Eurosistēmai bija ļoti liela interese par SEPA projekta panākumiem. SEPA pārskaitījums ir iespēja veikt bezskaidras naudas norēķinus eiro visā SEPA (Single Euro Payment Area), kas angļu valodā nozīmē Vienotā maksājumu zona eirovalūtā. Tās ir 36 valstis – 27 no tām ir Eiropas Savienības dalībvalstis. SEPA pārskaitījumus veic, ja saņēmējam papildus pilnam vārdam ir starptautiskais konta numurs IBAN, kas sastāv no 22 cipariem.
Ether (ETH) ir Ethereum valūta, ko izmanto darījumu veikšanai tīklā un kā atlīdzību. Viedie līgumi ir automātiski izpildāmi līgumi, kas tiek izpildīti, kad tiek izpildīti noteikti nosacījumi. DeFi (decentralizētās finanses) ir finanšu pakalpojumi, kas tiek veikti, izmantojot Ethereum tīklu, ļaujot lietotājiem aizdot, aizņemties un veikt citas finanšu darbības bez tradicionālajām bankām. NFT (non-fungible tokens) tiek izmantoti Ethereum tīklā, lai apzīmētu unikālus digitālos objektus, piemēram, mākslas darbus un spēļu priekšmetus. Ethereum ir revolucionizējis veidu, kā mēs skatāmies uz finanšu sistēmām un tehnoloģiju attīstību, piedāvājot drošus un decentralizētus risinājumus daudzās nozarēs. 2015. gads: Ethereum tika palaists ar cenu ap 0,30 ASV dolāriem par 1 ETH. 2016. gads: Cena pieauga līdz 15 ASV dolāriem, bet pēc DAO uzlaušanas incidenta samazinājās līdz 7 ASV dolāriem. 2017. gads: Ethereum piedzīvoja ievērojamu pieaugumu, sasniedzot 1 400 ASV dolārus decembrī. 2018. gads: Cena samazinājās līdz 80-100 ASV dolāriem pēc kripto burbuļa sabrukuma. 2020. gads: Cena pieauga līdz 400 ASV dolāriem, pateicoties Ethereum 2.0 un DeFi attīstībai.